اجایل کوچ و پروژه‌های دیجیتالی

اجایل کوچ کیست؟ – اجایل کوچینگ چیست؟ با ظهور کلماتی مانند کوچینگ،لایف کوچ و … و به وجود آمدن این حوزه ممکن است کلمه‌ی اجایل کوچ با لغات مرتبط با این حوزه، اشتباه گرفته شود. اجایل کوچ یکی از افراد کلیدی پروژه‌های دیجیتالی است که تاثیر بسیار زیادی روی روند پروژه دارد. اغلب کوچها یا مربیان شخصیت‌های حامی دارند و به دنبال اینکه فقط خودشان تشویق شوند، نیستند.

آن‌ها بیشتر روی روند پروژه و اعضای تیم تمرکز دارند و همه ی تلاششان را می‌کنند تا بهترین راهکارها را ایحاد کنند. این شغل در سال 2019 به عنوان یکی از بهترین مشاغل جهان انتخاب شد. دراین مقاله قصد داریم دررابطه با اجایل کوچ بیشتر بدانیم.

اجایل کوچینگ چیست؟

اجایل کوچینگ فرآیندی است که به افراد، تیم‌ها و کسب و کارها کمک می‌کند تا روش‌های اجرایی خود را اتخاذ کرده و فرآیندها را بهبود ببخشند. اجایل کوچینگ به عنوان یک فرآیند تسهیل کننده عمل می‌کند و تیم یا سازمان را به سمت کارایی بیشتر، بهره وری و عملکرد کلی هدایت می‌کند و در عین حال، یادگیری و بهبود مستمر را ارتقا می‌دهد. این مقاله را نیز بخوانید: تفاوت کوچینگ و مشاوره چیست؟ .

اجایل کوچ کیست؟

اجایل کوچ یکی از اعضای کلیدی تیم‌هایی است که عموماً روی تجارت‌های دیجیتالی فعال هستند. اجایل کوچ‌ها شخصیت‌هایی حامی هستند که علاوه بر ویژگی‌های مرتبط با همه‌ی کوچ‌ها، ضمن هدایت پروژه و تمرکز بر رسیدن به اهداف، با اختلافات شخصیتی برخورد می‌کنند و حل تعارض‌ها را مدیریت می‌کنند.

اجایل کوچ یک فلسفه‌ی مدیریت پروژه است که تحویل مستمر، بهبود فرآیندها و سازگاری با تغییر را در تیم‌ها تشویق می‌کند. اجایل کوچ، مقابله با تغییرات و بهبود فرآیندها را در سازمان‌ها تسهیل می کند. اجایل کوچ به تیم‌ها کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چگونه فرآیندها را با استفاده از روش‌های خاص، در مدت زمان کمتر بهینه‌تر کنند.اجایل کوچ کیست؟

وظایف کلیدی اجایل کوچ

به طور کلی می‌توان ادعا کرد که اجایل کوچ‌ها در تیم‌های مختلف بسته به هدف اصلی آن تیم، وظایف مختلفی دارند. ولی آنچه بین همه‌ی اجایل کوچ‌ها یکسان است، این است که آنها به پیاده سازی ابزارها، تکنیک‌ها، چارچوب‌ها و شیوه‌های پیرامون محصول، کمک می‌کنند. همچنین تمام تلاش خود را در جهت بهبود مستمر پروژه و اعضای تیم انجام می‌دهند. به طور کلی‌تر، اجایل کوچ یک رهبر است با مهارت‌های سخت و نرم متفاوت که به بهبود کلی پروژه کمک می‌کند. برای خواندن مقاله: کوچینگ مدیران کلیک کنید.

فرم درخواست مشاوره

درحقیقت اجایل کوچ‌ها 4 وظیفه‌ی کلی دارند.

1) ارائه‌ی راهنمایی : یک اجایل کوچ واقعی و وظیفه شناس به اعضای تیم، ذینفعان و مدیریت پروژه‌ها و کسب و کارهای مختلف بر مبنای نوع هدف اصلی پروژه کمک می‌کند تا اصول و شیوه‌های درست را یاد گرفته و برای رسیدن به هدف اصلی تیم تلاش کنند.

۲) تسهیل ارتباطات بین همکاران و اعضای تیم : اجایل کوچ به اعضای تیم کمک می‌کند تا به طور مؤثرتری با هم کار کنند و فرهنگ شفافیت و اعتماد را ترویج می‌کند. همچنین اجایل کوچ تمام تلاش خود را در جهت بهبود تعارض‌های تیم انجام می‌دهد.

۳) شناسایی و رفع موانع میان اعضای تیم : اجایل کوچ واقعی شخصی است که موانع موجود میان اعضای تیم را شناسایی کرده و به آنها کمک می‌کند تا موانع را رفع کرده و بر اهداف متمرکز شوند.

۴) ترویج فرهنگ بهبود مستمردر تیم : اجایل کوچ به تیم‌ها و کسب و کارها کمک می‌کند تا فرآیندها را بهبود داده و در جهت گردش بهتر کار میان اعضای تیم تلاش کنند.

مسیرهای پیش رو برای تبدیل شدن به اجایل کوچ

برای تبدیل شدن به یک اجایل کوچ حرفه‌ای ابتدا باید با کمک آموزش‌های اصولی و معتبر بتوانید خودتان را برای حضور در این پوزیشن شغلی آماده کنید و سپس سعی کنید با تمرینات و حضور درتیم‌های مختلف (حتی به عنوان کارآموز) روی تخصصتان تمرکز کنید. سعی کنید ابزارهای لازم برای تبدیل شدن به یک اجایل کوچ را یاد بگیرید. ابزارهایی که در مدیریت پروژه به طور گسترده استفاده می‌شوند مانند نمودارهای RACI، ،نمودارهای GANTT. Agile Kanban، و…

به دنبال پروژه‌هایی باشید که به شما این فضا را می‌دهد که مهارت‌هایتان را تبدیل به تجربه کنید. برای تبدیل شدن به یک اجایل کوچ موفق، لازم است برخی مهارت‌های نرم مانند: مهارت‌های میان فردی، توانایی‌های مدیریت تعارض‌های ایجاد شده بین تیم، شنیدن فعال، ذهن یاد گیرنده، ریز بینی و دقت زیاد بر روی جزییات را تمرین کند و فراگیرد.

در طول همکاری با یک اجایل کوچ، ارزش‌های زیسته، باورها، مهارت‌ها و دانش اعضای تیم به طور قابل توجهی تغییر می‌کند.

مزایای حضور اجایل کوچ در تیم

حضور اجایل کوچ در تیم‌ها اغلب باعث می‌شود که پروژه‌ها به موقع یا زودتر ازموعد تحویل و با بودجه‌ی کمتر از بودجه‌ی تعیین شده و به صورت موفقیت آمیزتری آماده شوند. مضاف بر اینکه اجایل کوچ به سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرهنگ شرکتشان را بهبود دهند، خطر شکست آن‌ها را کاهش می‌دهد و انگیزه‌ی افراد تیم را بالا می‌برد. ضمن اینکه به تیم‌ها کمک می‌کند تا راحت‌تر با تغییرات سازگار شوند.

مزایای حضور اجایل کوچ در تیمآیا همه‌ پروژه ها به اجایل کوچ نیاز دارند؟

شرکتهایی که کارکنانشان سرگردانی زیاد دارند و یا دائماً سیستم‌های مدیریتی‌شان تغییر می‌کند، نیاز به شخصی دارند که راه  را شفاف‌تر و سلیس‌تر به آنها نشان دهد یا هدایتشان کند تا به سمت هدف پروژه حرکت کنند یا برای رسیدن به هدف پروژه برنامه ریزی کنند. اینجاست که لزوم حضور اجایل کوچ مشخص می‌شود.%60 پروژه‌ها با حضور اجایل کوچ، بهره‌وری بالاتری دارند.

این مطلب نیز برایتان مفید خواهد بود: کوچینگ سازمانی چیست؟

آیا اجایل کوچ همان اسکرام مستر است؟

وقتی صحبت از وظایف اجایل کوچ به میان می‌آید، ممکن است با اسکرام مستر اشتباه گرفته شود ولی موضوع این است که اگرچه بیشتر وظایف آنها یکسان است، ولی بزرگترین تفاوت آنها در یک موضوع اساسی است و آن هم هدف آنها از انجام این کار است. هدف از اسکرام، کنترل پروژه است، در حالی که اجایل کوچ بیشتر سعی می‌کند سیستم‌سازی را آموزش دهد و پیاده کند، اعضای پروژه را آماده کند تا خودشان را برای کنترل پروژه آماده کنند و خود افراد سیستم‌ها را یاد گرفته و پیاده کنند.

در واقع، اسکرام مستر شخصی است که ماهیگیری می‌کند، ولی اجایل کوچ ماهیگیری را یاد اعضای تیم می‌دهد. یک اجایل کوچ مستقیما به اعضای تیم کمک نمی کند، بلکه سعی می‌کند مطمئن شود که فرآیندهای Agile تنظیم و درست اجرا شده‌اند. هدف اجایل کوچ بهبود یک سازمان به طور کلی است، در حالی که Scrum بصورت مستقیم با اعضای یک تیم پروژه خاص ارتباط دارد و عضوی از فرایندهای سازمان است. در رابطه با کوچینگ، مقاله: لایف کوچینگ چیست؟ را هم مطالعه نمایید.

اجایل کوچ در NBTI

در این مقاله سعی کردیم تا چند و چون اجایل کوچ را به ساده‌ترین حالت توضیح دهیم. انستیتو نوین کسب و کار NBTI از اولین و مهم‌ترین مجموعه‌های آموزش و مجری پروژه‌های اجایل کوچ در کشور است و با سه رویکرد آموزشی، مشاوره‌ای و اجرایی، طبق نیاز سازمان‌ها و کسب و کارها، مناسب‌ترین اجایل کوچ‌ها را برای آن‌ها آموزش می‌دهد یا خود به عنوان مجری در کنار سازمان‌ها قرار می‌گیرد.