تفاوت کوچینگ و مشاوره چیست؟ اصطلاحات کوچینگ، آموزش و مشاوره توسط کسانی مطرح می‌شود که برایشان این یک مسئله‌ی جدی است: این‌ها هیچ تفاوتی ندارند و مشکلات مردم را دقیقاً به همان روش حل می‌کنند. در واقعیت، روش‌ها بسیار متفاوت هستند و هر کدام باید مطابق با نیاز به کار گرفته شوند تا بیشترین تاثیر و نتیجه‌ی دلخواه شما را به دست آورند. به طور خلاصه، تفاوت بین مشاوره، مربیگری و آموزش را می‌توان این گونه توضیح داد:

  • مشاوره به افراد می‌گوید که انجام چه کاری بهتر است.
  • کوچینگ، سوالات تحریک آمیز و قدرتمند می‌پرسد تا محیطی را ایجاد کند که افراد بتوانند در آن به خود رجوع کنند.
  • آموزش، یک مهارت را می‌آموزد تا آنها بدانند چگونه کاری را انجام دهند.

در این مقاله به تفاوت‌های عمده کوچینگ و مشاوره می‌پردازیم.

کوچینگ چیست و یک مربی چه می کند؟

وظیفه یک مربی این است که به مراجع کمک کند تا پیشرفت کند، ارتقا یابد یا رو به جلو حرکت کند. هدف یک کوچ، کمک به مراجع در حل مشکلات و یافتن راه حل‌های بهتر است. بیشتر رهبران، زمانی از مربی استفاده می‌کنند که کارمند یا تیمی داشته باشند که ارزش افزوده داشته باشد، اما پتانسیل واقعی آنها را بهره‌برداری نمی‌کند. کوچ‌ها به مشتریان کمک می‌کنند تا با شناسایی چالش‌های شخصی که بر عملکرد آنها تأثیر می‌گذارد، به اهداف خود دست یابند.پیشنهاد میکنیم مقاله: کوچینگ سازمانی چیست؟ را حتما مطالعه نمایید.

آنها این کار را با استفاده از تجربه‌ی خود و با تغییر محیط درون مراجعان خود انجام می‌دهند. یک مثال را در نظر بگیرید: مربیان ورزشی برای کمک به مراجعان خود، دوی سرعت صد متر را انجام نمی‌دهند و شیرجه نمی‌زنند تا به مراجعان خود نشان دهند که چه چیزی را تقلید کنند. در عوض، به مراجعان اجازه‌ی انجام این کار را می‌دهند و سپس به آنها توصیه می‌کنند که بعداً بهبود یابند. سپس به مشتریان خود اجازه‌ی رقابت می‌دهند. این سطح از رشد مستقل کارآفرینی، عامل کلیدی برای مربیگری کسب و کار است.

مشاوره چیست و چه نقشی در زندگی ما دارد؟

مشاوران به ارزیابی مشکلات فردی و سازمانی کمک می‌کنند و راه‌حل‌ها را با گفتن اینکه چه کاری را لازم است انجام دهند و به چه چیزی نیاز دارند، ارائه می‌دهند. به طور معمول، تخصص مشاوران، راه اصلی آنها برای ارائه‌ی نتایج است. موفقیت آنها اغلب با راه حل پیشنهادی آنها سنجیده می‌شود، نه اینکه آیا مشتری به راه حل آنها گوش می‌دهد. مشاوران این گزینه را دارند که از فرآیند پیاده سازی با استفاده از مشاوره یا حتی کمک به رهبری پشتیبانی کنند، اما رهبر همه‌ی ایده‌های پیشنهادی خود نیستند.

تفاوت اصلی مربیگری و مشاوره در این است که چه کسی کار تغییر شرکت را انجام می دهد. اگر مشاوری را انتخاب کنید، آنها به احتمال زیاد برای حل یک مشکل خاص در تجارت شما کار خواهند کرد. از سوی دیگر، یک مربی شما را از طریق یک مشکل راهنمایی می‌کند و در عین حال به شما نشان می دهد که چگونه مشکلات را به طور مشابه در آینده حل کنید.

فرم درخواست مشاوره

تفاوت های مربیگری در مقابل مشاوره

رویکرد به داده ها

مشاوران اغلب تصمیم می‌گیرند اندازه گیری‌ها و آزمایش‌های دقیقی را انجام دهند. آنها از این معیارها برای داشتن توصیه‌های خاص برای اقدامات آینده استفاده می‌کنند. یک مربی ممکن است ارزیابی را انتخاب کند، اما اغلب کمتر به داده‌ها و بیشتر به معنای داده‌های گفته شده متکی است. گاهی اوقات ممکن است یک مراجع به داده‌های خام نیاز داشته باشد، بنابراین یک مشاور بهترین انتخاب است.

از سوی دیگر، مشتریان اغلب می‌خواهند ایده‌ای در مورد هدف نهایی آنها داشته باشند و در طول هر چالش خاص، به چه چیزهایی باید بها دهند. گاهی اوقات در این موارد، یافتن داده‌ها می‌تواند بسیار دشوار باشد، و باید یک مربی برای کمک به پیاده‌سازی راه‌حل‌ها پیدا کنید.

پرسیدن سوال در مقابل ارائه راه حل

مربیان کسب و کار بیشتر از اینکه پاسخ دهند سوال می‌پرسند و هر مشاور تجاری خوب باید همین کار را انجام دهد. تفاوت اصلی این است که چگونه از آنها می پرسند. معمولاً مشاوران وقتی سؤال می پرسند وارد حالت “جمع آوری اطلاعات” می‌شوند، در حالی که مربیان خوب به طور طبیعی کنجکاو هستند. این یکی از دلایل اصلی توانمندی بیشتر با مربیان است.

حتی اگر مراجعان، هم مربیان و هم مشاوران را برای تخصص خود استخدام می‌کنند، ممکن است اغلب از به اشتراک گذاشتن مشکلات کسب و کار خود احساس ناراحتی کنند. حقیقت این است که اغلب آنها سعی می‌کنند مشکلات را بپوشانند تا ظاهر بهتری داشته باشند، اما همان مراجع، هنگام صحبت با یک مربی کنجکاو به سوالات پاسخ می‌دهد و در مسیر مربیگری قرار می‌گیرد.

هدایت در مقابل اختیارهدایت در مقابل اختیار

مربیان کسب و کار بر هدایت یک شرکت به سمت موفقیت متمرکز هستند، در حالی که مشاوران کسب و کار، راه حل‌هایی را مختص مشکلات شما پیدا می‌کنند. از نظر تئوری، تفاوت اصلی بین این دو در چیزی است که هر فرد روی آن کار می‌کند. یک مربی سعی می کند شما را با توانمندی‌های خودتان بهبود ببخشد، در حالی که یک مشاور با راه حل‌ها سراغ مشکلات شما می‌آید.

این مطلب نیز برای شما مفید خواهد بود: اجایل کوچ کیست؟

ایجاد ظرفیت در مقابل حل یک مشکل

کوچینگ برای ایجاد ظرفیت ساخته شده است. اما مشاوره بیشتر برای کمک فوری برای حل یک چالش خاص طراحی شده است. این دو راه حل مشابه هستند، اما اغلب راه‌های متفاوتی برای رسیدن به یک هدف نهایی دارند. مشاوران اغلب به مراجعان خود کمک می‌کنند تا یک مشکل خاص را با راه حل‌های آماده حل کنند؛ در عوض، کوچینگ به ایجاد مهارت‌های رهبری و اعتماد به تیم کمک می‌کند تا یک شرکت بتواند به طور موثر کار کند.

انواع تغییر

هر زمان که یک مراجع برای تغییرات رفتاری، مانند بهبود مدیریت زمان، نیاز به حمایت داشته باشد، کوچینگ اغلب ابزاری است که باید مورد استفاده قرار گیرد. مشاوره معمولاً بر این نوع تغییرات رفتاری تمرکز نمی‌کند و در عوض بر راه حل‌های خاص ساختارمحور تمرکز می‌کند. به دلیل این تفاوت مهم، یک مربی اغلب رویکرد خود را از مراجعی به مراجع دیگر تغییر می‌دهد، در حالی که یک مشاور ممکن است به خوبی بتواند از راه حل‌های مشابه در موارد متعدد استفاده کند.

تمرکز

تمرکز کوچینگ بر توانایی‌های درونی مراجع و کمک به آنها برای شناسایی و بهبود این توانایی‌هاست. مشاوران در عوض روی مشکلی تمرکز می‌کنند که نیاز به توجه فوری دارد. این اغلب به این معنی است که کار یک مشاور بیشتر مبتنی بر داده است و نتایج آن آسان‌تر است. مقاله مربوط به کوچینگ مدیران را بخوانید.

مشاوره بیشتر از مربیگری، مشاوره استراتژیک ارائه می‌دهد

اگر می خواهید پاسخی برای مشکلات استراتژیک کسب و کار خود پیدا کنید (مانند نحوه‌ی بهبود جریان بازاریابی یا فروش)، ممکن است بخواهید یک مشاور استخدام کنید. مشاوران بر اساس تخصص خود زمان بیشتری را بر روی پیشنهاد راه حل‌ها متمرکز می‌کنند. این به شما کمک می‌کند تا راه حل‌های احتمالی بیشتری برای آینده و گزینه‌های بیشتری برای مشکلی که اکنون با آن سر و کار دارید، داشته باشید.

«تو می‌دانی» در مقابل «می‌دانم»

یک مربی خوب با شما به عنوان یک نیروی برابر کار خواهد کرد، یا حداقل شما را آموزش می‌دهد تا بتوانید به آن سطح برسید. مربی وجود دارد، نه برای گفتن پاسخ‌ها، بلکه برای کمک به شما برای یافتن پاسخ‌ها در خودتان. آنها به شما کمک می‌کنند تا سؤال مناسبی را برای پرسیدن پیدا کنید، که سپس به پاسخ درست منجر می‌شود. از سوی دیگر، یک مشاور به سادگی بر اساس تجزیه و تحلیل موقعیت، راه حل‌ها و پاسخ های درست را ارائه می‌دهد.

حقیقت در مقابل اجرا

مهمتر از همه، تفاوت بین مربیگری و مشاوره در حقیقت در اجرای آن نهفته است. مربیان سعی می‌کنند از مراجعان خود پاسخ بگیرند، در حالی که مشاوران به مراجعان خود پاسخ می‌دهند. هنگامی که یک مربی دارید، با استراتژی‌های مناسب برای یافتن راه حل برای مشکلات خود روبرو می‌شوید. وقتی یک مشاور دارید، ابزارهایی را به دست می‌آورید که در مسیر پیشرفت شما را کمک می‌کند. هر دو بسته به هدف یا قصد شما بسیار مفید هستند.

حقیقت در مقابل اجرا

پرسش های پرتکرار در زمینه تفاوت کوچینگ و مشاوره

آیا به مربی یا مشاور نیاز دارم؟

مربیگری و مشاوره متفاوت است. مربیان برای پرسیدن سؤالات آموزش دیده‌اند تا به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کنند. آنها می‌توانند به شما در انتخاب زمان ترک شغل و شروع کسب و کار رویایی خود کمک کنند. اما مربیان توصیه نمی‌کنند.

مشاور یا مربی کدام بهتر است؟

تفاوت اصلی مشاور و مربی در ماهیت خدماتی است که ارائه می‌دهند. به طور خلاصه، مشاوران بر اقدام فوری، حل مشکلات و ارائه‌ی نتایج تمرکز می‌کنند. مشاوران به مراجعان کمک می‌کنند تا برای عدم قطعیت‌های آینده یا رسیدن به اهداف رشد آماده شوند.

مترادف مربیگری چیست؟

مشاوره و راهنمایی دادن به (فردی) در مورد دوره یا فرآیندی که باید دنبال شود؛ هدایت کردن درس دادن.