عارضه یابی صنعتی و مشکلات پیش روی صنایع : عارضه یابی صنعتی چه نقشی در پیشرفت صنایع خواهد داشت؟ با وجود تمام موانع، پیش بینی می‌شود که تجارت تولیدی در سال‌های آینده افزایش یابد. تولیدکنندگان علاوه بر نامشخص بودن شرایط اقتصادی ملی و بین المللی، با موانع داخلی متعددی مواجه می‌شوند. در این مقاله، برخی از مشکلات رایج در صنعت تولید و راه حل آن‌ها آورده شده است.

پیش بینی تقاضا، نخستین مشکل صنایع

بسیاری از شرکت‌ها هنوز در پیش بینی تقاضای آینده مشکل دارند. بزرگ‌ترین مسئله این است که آن‌ها فاقد سیستم‌های گزارش‌دهی جامع هستند که به آن‌ها امکان می‌دهد پیش بینی کنند چه تعداد کالا باید در ماه‌ها یا سال‌های آینده بفروشند. در نتیجه، محصولات آن‌ها کمتر از انتظارات مشتری است و در نتیجه فروش کمتری دارند. این یکی دیگر از مشکلات رایج در صنعت تولید است.

راه‌حل برای حل ناتوانی در پیش بینی تقاضا

تولیدکنندگان باید از سیستم‌های گزارش‌دهی قابل اعتمادی استفاده کنند که ممکن است به آن‌ها کمک کند تا فروش را هدف قرار دهند و پیش ‌بینی کنند که چه مقدار و چه محصولاتی باید در دوره‌ی آینده تولید کنند تا تقاضای مشتری را به درستی پیش بینی کنند، زیرا این‌ها برخی از مشکلات رایج در صنعت تولید هستند.

تولیدکنندگان باید علاوه بر استفاده از ‌نرم افزارهایی مانند ERP های هوشمند و مبتنی بر ابر برای ایجاد پیش بینی‌های دقیق، عوامل خارجی مانند نرخ ارز، افزایش قیمت سوخت، روند فعلی بازار و غیره را در نظر بگیرند. برای حصول اطمینان از اینکه تیم‌های بازاریابی و تبلیغات به طور منظم در مورد این مسائل مطلع می‌شوند، می‌توانید از میان‌افزار DCKAP Integrator iPaaS برای ادغام هر ERP در کل توزیع یا کسب‌وکار تولیدی خود استفاده کنید.

مدیریت و کنترل موجودی در عارضه یابی صنعتی

مدیریت موجودی، یکی از دشوارترین وظایف صنایع تولیدی است، اما با کمک راه حل‌های خودکار، بسیار آسان‌تر شده است. با این وجود، بسیاری از تولیدکنندگان، به ویژه تولیدکنندگان کوچک، همچنان موجودی‌های خود را به صورت دستی مدیریت می‌کنند.

فرم درخواست مشاوره

مدیریت موجودی، یک کار وقت‌گیر است که با استفاده از نرم افزار می‌توان آن را ساده کرد. بررسی‌های دستی، ناکارآمد و مستعد خطا هستند که می‌تواند منجر به عدم دقت، کمبود و زیاده‌روی و همچنین زیان‌های نامشخص شود. این‌ها مشکلات رایج در صنعت تولید هستند.

راه حل برای توانایی در مدیرت و کنترل موجودی

راه حل‌های مدیریت موجودی، برای جلوگیری از خرید بیهوده‌ی مواد خام و تجهیزاتی که منجر به نارضایتی مصرف‌کننده می‌شود، حیاتی هستند. ممیزی موجودی (اعم از فیزیکی و شمارش چرخه) باید به طور منظم انجام شود تا ناسازگاری بین اعداد گزارش شده در دفاتر شرکت و مقدار واقعی اقلام موجود با استفاده از اسکنر بارکد شناسایی شود.

راه حل برای توانایی در مدیرت و کنترل موجودیمدیران موجودی باید تضمین کنند که مواد اولیه‌ی کافی برای تولید وجود دارد و تمام کالاهای تکمیل شده، آماده‌ی تحویل به مشتریان هستند. استفاده از نرم افزار مدیریت موجودی ساده است. مدیران موجودی را قادر می‌سازد که همیشه سطوح موجودی را پیگیری کنند، زمانی که سطح موجودی از یک آستانه‌ی خاص پایین می‌آید، اعلان‌ها را دریافت می‌کنند و اقلام صحیح را به موقع، شارژ می‌کنند.

نرم افزار مدیریت موجودی را می‌توان با اسکنر بارکد برای سرعت بخشیدن به ردیابی موجودی و همچنین سیستم‌های نرم افزاری دیگر مانند سیستم‌های خرید و حسابداری ترکیب کرد. شرکت‌های تولیدی در مقیاس کوچک نیازی به نگرانی در مورد هزینه‌ی این نرم افزار ندارند، زیرا جایگزین‌های ابر اقتصادی در دسترس هستند. این تا حد زیادی برخی از مشکلات رایج در صنعت تولید را حل می‌کند.

مسائل مربوط به کارایی در صنعت

تولیدکنندگان تاکنون به دنبال راه‌ حل‌های کارآمد برای کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی در عملیات خود بوده‌اند. بسیاری از آن‌ها ترجیح می‌دهند با به خطر انداختن کیفیت محصول، هزینه‌های تولید را به حداقل برسانند، اما این تنها سودآوری آن‌ها را کاهش می‌دهد؛ زیرا مشتریان ناراضی، خرید از آن‌ها را متوقف می‌کنند. این‌ها مشکلات بسیار رایج در صنعت تولید هستند.

مقاله : ” تحلیل میدان نیرو” را حتما مطالعه نمایید

راه‌حل مشکلات مربوط به کارایی در عارضه یابی صنعتی

نوسازی فرآیندها و سیستم‌سازی گردش‌های کاری، یکی از مؤثرترین استراتژی‌ها برای افزایش کارایی در عملیات تولیدی است. تولیدکنندگان باید فرآیندهای وقت‌گیر و فشرده را کاهش دهند، ضایعات مواد را کاهش دهند، استفاده از تجهیزات را با کاهش آسیب به حداکثر برسانند و شبکه‌های تامین خود را ساده کنند. همه‌ی این‌ها را می‌توان با راه حل‌های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) کمک کرد.

افزایش بازگشت سرمایه

هر تولید‌کننده‌ای دوست دارد بازده سرمایه‌ی خود را افزایش دهد. آن‌ها معمولاً یا قیمت‌های خود را افزایش می‌دهند یا فروش خود را. با این حال، این روش‌ها، به ‌ویژه زمانی که شرایط اقتصادی غیرقابل پیش‌بینی است، ناکارآمد هستند و قدرت خرید مصرف‌کننده را کاهش می‌دهند. در ادامه روش‌های کارآمدتری را ضمن پشتیبانی آموزشی و مشاوره‌ای متخصصین را عنوان می‌کنیم.

افزایش بازگشت سرمایه1) افزایش فروش

فروش قوی‌تر، درآمد بیشتر، سودآوری بیشتر، هزینه‌های سربار یا تولید پایین‌تر، حفظ کارکنان بیشتر و رضایت بهتر مشتری، همگی نمونه‌هایی از بازدهی کیفی هستند که تولیدکنندگان باید بتوانند آن‌ها را تبدیل به کمیت کنند. سپس باید معیارهای متعددی را برای اهداف بازگشت خود ایجاد کنند. به جای اینکه فروش بیشتر را هدف قرار دهند، ممکن است هدفشان افزایش فروش در ماه‌های خاص باشد.

2) بازاریابی هدفمند

بازاریابی دیجیتال همچنین ممکن است به شرکت‌ها کمک کند تا استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهند، زیرا نسبت به روش‌های سنتی (از جمله قرار دادن تبلیغات در تلویزیون، روزنامه‌ها یا بیلبوردها) هزینه‌ی کمتری دارد. این ممکن است از طریق بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت آن‌ها، قرار دادن تبلیغات در موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی و سفارشی کردن تلاش‌های بازاریابی ایمیلی انجام شود.

3) هزینه‌های خرد کردن

تولیدکنندگان می‌توانند با تغییر طراحی مواد بسته‌بندی، هزینه‌های تولید را کاهش دهند، بدون اینکه کیفیت محصول را به خطر بیندازند. و می‌توانند قیمت پایین‌تری را با تامین‌کنندگان مذاکره کنند.

تولیدکنندگان ممکن است از نرم افزار ERP برای کاهش نه تنها هزینه‌های تولید، بلکه هزینه‌های نیروی کار، تنظیم هزینه‌های تدارکات و توزیع صحیح منابع استفاده کنند.

پیشنهاد میکنیم مقاله ” نوروبیزینس چیست؟ را حتما بخوانید.

مدیریت SQL در عارضه یابی صنعتی

مسئله‌ی دیگری که تولیدکنندگان، اغلب با آن مواجه می‌شوند، مدیریت و اولویت‌بندی سرنخ‌های فروش است. بسیاری از آن‌ها به همان شیوه به سرنخ‌های خود نزدیک می‌شوند، اما این بهترین رویکرد نیست. از آنجایی که هر سرنخ فروش از نظر شخصیت، علایق و نیازها، منحصر به فرد است؛ باید به هر یک از آن‌ها به صورت مجزا پرداخت.

از آنجایی که شناسایی سرنخ‌های بالقوه دشوار است، فروشنده‌ها بر روی مشتریان در آستانه‌ی بالفعل تمرکز می‌کنند و از سرنخ‌های بالقوه‌ی بالا چشم‌پوشی می‌کنند.

راه حلی برای مدیریت SQLراه حلی برای مدیریت SQL

تولیدکنندگان باید درک کاملی از چشم‌انداز فروش خود داشته باشند. این ممکن است با غواصی عمیق‌تر در داده‌های آن‌ها و پیاده‌سازی سیستمی انجام شود که به آن‌ها اجازه می‌دهد به راحتی اطلاعات مشتری را ذخیره، مدیریت و ردیابی کنند.

جمع بندی؛ عارضه یابی صنعتی و لزوم یافتن را ه حل‌های مناسب

در این مقاله به پنج مورد از اصلی ترین عارضه‌های صنعتی پرداختیم و راه حل‌هایی نیز برای هر یک بیان کردیم. اگر شما نیز در صنایع خود به مورد مشابهی برخورد کرده‌اید یا می توانید مطلبی بر این شمارگان بیافزایید، حتماَ ما را مطلع کنید.

سوالات متداول درباره عارضه یابی صنعتی

5 چالش رایج برای غلبه بر صنعت تولید چیست؟

۱/ کمبود مهارت‌ها در هر صنعتی، این یک موضوع مبرم و ناامیدکننده است.

۲/ تورم و فشار حاشیه، تورم برای اکثر تولیدکنندگان و البته مشتریان نهایی یک موضوع آسیب زا است.

۳/ امنیت سایبری.

۴/ مقررات زیست محیطی.

۵/دیجیتالی شدن.

چالش‌های اصلی صنعت چیست؟

راه‌اندازی یک صنعت برای بسیاری از کارآفرینان یک دستاورد مهم است، اما حفظ آن چالشی بزرگ‌تر است. چالش‌های رایج بسیاری وجود دارد که هر کسب و کاری با آن مواجه است، خواه بزرگ باشند، خواه کوچک. این‌ها شامل استخدام افراد مناسب، ایجاد یک برند، توسعه‌ی پایگاه مشتری و… هستند.

پیچیدگی در ساخت چیست؟

در یک سیستم تولیدی، پیچیدگی با توجه به متغیرهایی مانند مبدا، کمیت، تنوع، زمان و روابط سیستم تعریف می‌شود. با توجه به بررسی افراد توانمند در این حوزه، انواع مختلفی از پیچیدگی مرتبط با این متغیرها یا ترکیب بین آنها وجود دارد.